Strona Główna · Przetargi · Formularze i wnioski · Uchwały Rady Gminy · Szkoły ·
Biuletyn
BIP
Nawigacja
Strona Główna

Start
Gazetka Lokalna
Kategorie Aktualności

Urząd
Urząd Gminy
Przetargi
Przetargi - PUK Raciechowice
Konkursy
Deklaracje podatkowe
Formularze i wnioski
Rachunki bankowe
Nieruchomości - ogłoszenia różne
Zapytania ofertowe
Ogłoszenia i nabory
Rada Gminy
Uchwały Rady Gminy
Struktura Urzędu Gminy
Zarządzenia Wójta Gminy

Gmina
Położenie
Agroturystyka
Sadownictwo
Szkoły
Straż Pożarna
Parafie
Zabytki
Katalog Firm
Oferty Inwestycyjne
Ochrona Środowiska
Postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji celu publicznego
Postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

ŚDS
Informacje

GOPS
Ogłoszenia i nabory

Dodatki
Publikacje
Galerie Zdjęć
Download
Linki

Kontakt
Szukaj
Kontakt
Numery Telefonów
Adresy E-mail
Stop Przemocy
Stop Przemocy
Euroregion Tatry
Beskid Art Deco
Telewizja Powiatowa iTV
Przetargi
Fundacja ARTS
Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-12-06
0.17%
3,8500
0.13%
4,2721
0.07%
3,8963
0.24%
5,0527
Znajdź nas na Facebook'u
Witamy
Witamy na archiwalnej stronie Gminy Raciechowice
GOPS - Ogłoszenie
Mieszkańcy Gminy Raciechowice zainteresowani uzyskaniem wsparcia w formie żywności z Banku Żywności, którzy obecnie nie korzystają z żadnej formy pomocy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciechowicach (to znaczy nie korzystają z pomocy finansowej ani z posiłków dla dzieci w szkole lub przedszkolu) powinni się zgłosić do tut. Ośrodka w celu uzyskania skierowania uprawniającego odbiór żywności.

PODWYŻSZENIU uległo kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej:
– dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 1268 zł
– dla osoby w rodzinie 1028 zł

co stanowi 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (dotychczasowe kryteria wynosiły: dla osoby samotnej 951 zł, dla osoby w rodzinie771 zł).

W celu uzyskania skierowania należy zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciechowicach do 8 marca 2017 r. w godz. od 8.00 do 14.00 wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość osiągniętych dochodów netto za miesiąc poprzedni tj. zgłoszenie w lutym dochody za styczeń, zgłoszenie w marcu dochody za luty.

Pierwsza dostawa żywności planowana jest na marzec 2017 r. Dystrybucją żywności dla Gminy Raciechowice zajmuje się Bank Żywności w Krakowie, wydawaniem żywności na terenie naszej gminy będzie zajmować się Spółdzielnia Socjalna 'Kuźnia Smaku'.

Ponadto informujemy, że osoby i rodziny korzystające obecnie z pomocy GOPS w Raciechowicach i spełniające kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy w formie żywności - zostaną zgłoszone do Banku Żywności przez GOPS w Raciechowicach i będą mogły ją odebrać podczas najbliższej dostawy żywności.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu odbioru żywności można uzyskać w GOPS Raciechowice - tel. 12 37 25 210, 12 37 25 242 oraz na stronie internetowej: http://gopsraciechowice.pl/ oraz http://raciechowice.pl/


Kierownik GOPS w Raciechowicach
Barbara Romanczyk

Podziękowanie
Sytuacja, w której znalazł się 5-letni Patryk, mieszkaniec Dobczyc, chory na glejaka – nowotwór mózgu, poruszyła w ostatnich tygodniach serca wszystkich. Kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych przerosła możliwości finansowe nie tylko rodziców chłopca, ale również mieszkańców gminy Dobczyce. Dzięki ludziom dobrej woli z całej Polski udało się zebrać całość niebagatelnej sumy 1,2 mln zł. Cieszę się, że w akcji, w której liczył się czas wspomogli nas również nasi sąsiedzi.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Gminy Raciechowice, którzy włączyli się w akcję pomocy, za liczne inicjatywy i towarzyszące im zbiórki. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym staraniom wielu dobroczyńców Patryk po przebytym leczeniu powróci do swojego codziennego, dziecięcego życia, które przecież powinno być beztroskie i pełne radości.

Z poważaniem,
(-) Paweł Machnicki
Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce

Rzeczpospolita Raciechowicka ’44
Gminy: Raciechowice i Wiśniowa przygotowują publikację pt. Rzeczpospolita Raciechowicka ’44.

Rzeczpospolita Raciechowicka to określenie lokalnego powstania zbrojnego z lata1944 roku, równoległego do wielkiego zrywu w Warszawie. Tutejsze oddziały Armii Krajowej i scalone z nimi formacje Narodowej Organizacji Wojskowej oraz Batalionów Chłopskich uwolniły wówczas spod okupacji niemieckiej obszar wokół dwóch wsi – przedwojennych i dzisiejszych siedzib gmin – Raciechowic i Wiśniowej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o udostępnienie materiałów fotograficznych i pamiątek z okresu II wojny światowej na naszym terenie. Przeszukajcie Państwo swoje archiwa – utrwalmy pamięć bohaterskich walk i poświęcenie naszych ojców i dziadków dla przyszłych pokoleń.

Kontakt:
Urząd Gminy Raciechowice
Katarzyna Magdziarz, tel. 12 37 25 258
Maciej Łabędź, tel. 12 37 25 257

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - Asystent rodziny
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - 01.02.2017 r.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciechowicach ogłasza nabór na stanowisko asystenta rodziny.

Główne zadania asystenta rodziny reguluje Art. 15. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. (Dz.U. z 2011r. Nr 149 poz. 887 ze zm.) o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Załączniki do wykorzystania:
Nr 1 Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
Nr 2 Oświadczenie kandydata ubiegającego się o stanowisko urzędniczeCzytaj więcej


Zostaw swój 1% w Małopolsce
Szanowni Państwo,

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2017 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Od 2007 roku Województwo prowadzi kampanię zachęcającą Małopolan do odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Małopolski.

Poprzez odpis 1% wszyscy przyczyniamy się do wsparcia organizacji pożytku publicznego, prężnie działających w Małopolsce. Nie sposób wymienić wszystkich obszarów, w których podejmują działalność – od charytatywnej, przez ochronę zdrowia, przeciwdziałanie bezrobociu, sport, po kulturę, naukę, bezpieczeństwo publiczne. Pamiętajmy, że Organizacje Pożytku Publicznego działają dla dobra wszystkich mieszkańców, stanowią nasz wspólny kapitał, działają, pokazując jak sami możemy pomagać innym i sobie, tutaj - w Małopolsce. Ważne byśmy dostrzegali ich nieocenione zaangażowanie, pracę oraz obecność. Możemy to zrobić przekazując im 1%.

Jacek Krupa
Marszałek Województwa Małopolskiego

Spot kampanii


Odśnieżanie - zima 2016/2017
Administracja Podatkowa
Standardy odśnieżania i posypywania na drogach gminnych na terenie Gminy Raciechowice

ZASADY ODŚNIEŻANIA I USUWANIA GOŁOLEDZI NA DROGACH

Standardy odśnieżania i posypywania na drogach gminnych - załącznik nr 2 - plik do pobrania
Deklaracje podatkowe 2017
Administracja PodatkowaDeklaracja na podatek rolny 2017

Deklaracja na podatek leśny 2017

Deklaracja na podatek od nieruchomości + załącznik 2017


Uchwała nr XXI/137/2016 z dnia 7 listopada 2016 roku w sprawie: wysokości stawek podatku od nieruchomości w 2017 roku

NOWE ZASADY SKŁADANIA DEKLARACJI VAT
Administracja Podatkowa

OD 1 STYCZNIA 2017 r.
NOWE ZASADY SKŁADANIA DEKLARACJI VAT


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2017 r. wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nowymi uregulowaniami zostanie ograniczony katalog podatników uprawnionych do stosowania kwartalnych rozliczeń VAT, zwiększy się natomiast liczba podatników zobowiązanych do elektronicznego składania deklaracji VAT. Nowe zasady będą miały zastosowanie od rozliczeń za styczeń 2017 r. a w przypadku VAT-7K od rozliczenia za I kwartał 2017 r.

Czytaj więcej

Praca dla Młodych


Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.PŁATNE STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ ZATRUDNIENIA


Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu 'Praca dla Młodych', stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Czytaj więcejKonkurs Zabytek Zadbany
Czytaj więcejKliknij w obrazek, aby otworzyć pełną wersję

Nauczyciele ze Słowacji w Samorządowym Przedszkolu w Raciechowicach
W piątek, 9 grudnia br. Samorządowe Przedszkole w Raciechowicach gościło 49 osób ze Słowacji, ze Związku Nauczycieli Słowackich. Przedszkole współpracuje z nimi od wielu lat. Celem ich wizyty była prezentacja realizowanych przez przedszkole projektów europejskich.Czytaj więcej
Floriany
Kliknij w obrazek, aby otworzyć wersję pdf

Koło Szachowe
Kliknij w obrazek, aby otworzyć wersję pdf

Śladami żołnierzy AK - Gra terenowa do pobrania
Udostępniamy Państwu grę terenową 'Śladami żołnierzy AK', opracowaną przez stowarzyszenie Raciechowice 2005 w ramach projektu 'Śladami żołnierzy AK' dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra. Na projekcie pudełka widnieje informacja o konkretnych autorach, licencji, na której gra może być udostępniana oraz zapis 'egzemplarz bezpłatny'.

Materiały zamieszczone poniżej są dostępne na licencji Uznanie autorstwa- Użycie niekomercyjne (CC-BY-NC).
Pudełko
Instrukcja gry
Mapa szlaku
Śladami Żołnierzy AK - Zadania
Śladami Żołnierzy AK - Odpowiedzi

Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny
Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż w dniach 30 listopada-16 grudnia 2016r. odbędzie się kolejny nabór zgłoszeń do projektu 'Dobry Czas na Biznes - KOM'. Projekt adresowany jest do osób nieaktywnych zawodowo powyżej 30. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację na założenie firmy w kwocie do 24.500 zł i otrzymać roczne, bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa.

Formularze rekrutacyjne można składać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3.

Szczegółowe informacje na: www.marr.pl/dcbkrakow

Gala Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2016
Gala Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2016 -
święto małopolskiego sektora ekonomii społecznej


27 października w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Kapituła VI edycji Konkursu 'Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej' przyznała w kategorii głównej wyróżnienie dla Spółdzielni Socjalnej „Przystań” z Raciechowic za twórcze połączenie działalności ekonomicznej i celów społecznych, czynną obecność w życiu społeczności i otwartość na współpracę z lokalnymi partnerami.

Informacja dot. ubezpieczenia dzieci rolników do lat 16. od następstw nieszczęśliwych wypadków
Kliknij w obrazek, aby otworzyć wersję pdf

Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Raciechowicach
Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Raciechowicach


15 listopada 2016 roku w Sali Obrad Urzędu Gminy w Raciechowicach odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych. Uczestniczyli w nim Zarząd i Członkowie Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i BWP oraz zaproszeni goście, a wśród nich Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP, Pan Edward Kozioł. Sprawozdanie z działalności Gminnego Koła za ostatni rok przedstawiła prezes Koła, Pani Janina Oleś. Wydarzenie uświetniał występ artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Czasławiu przygotowany przez Panią Barbarę Suchtę i Panią Natalię Hojoł.Czytaj więcej

Barwy Wolontariatu
Do 4 listopada 2016 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu 'Barwy Wolontariatu'. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.

IDEA
Konkurs Barwy Wolontariatu stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, pozwala promować miejsca wzorowo współpracujące z wolontariuszami oraz ukazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

W tym roku konkurs odbywać się będzie już po raz szesnasty i będzie okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.

Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom organizatorzy w każdym z województw mają okazję poznać i nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych, min. w wolontariat w kulturze, przy imprezach sportowych, wydarzeniach okolicznościowych, wolontariat w szpitalach, hospicjach, przy udzielaniu korepetycji, odwiedzania osób starszych, pomoc niepełnosprawnym i wiele, wiele innych.Czytaj więcej

Złote Gody
W dniu 13 października 2016 roku w Sali Obrad Urzędu Gminy Raciechowice odbyła się uroczystość wręczenia medali małżeństwom świętującym 50, 60 i 67-lecie pożycia małżeńskiego. Odznaczenia i upominki Jubilatom wręczył Wójt Gminy, Marek Gabzdyl.

Lista Jubilatów 50-lecie pożycia małżeńskiego:
1. Banaś Stanisława i Czesław
2. Czechowska Aleksandra i Henryk
3. Marczuk Janina i Stanisław
4. Piechnik Barbara i Franciszek
5. Piechnik Florentyna i Jan
6. Wojtasińska Janina i Adam
7. Włosińska Stanisława i Czesław
8. Woźniczka Józef i Stefania

Jubilaci 60-lecie pożycia małżeńskiego:
1. Jużkiewicz Elżbieta i Władysław
2. Mucha Janina i Władysław

Jubilaci 67-lecie pożycia małżeńskiego:
1. Oleś Jan i Zofia

Gmina Raciechowice na onet.pl
Rafał Majka na podium Igrzysk Olimpijskich w Rio!


Pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich zawdzięczamy Rafałowi Majce.
W sobotę kolarz z Zegartowic wywalczył brąz, kolejny raz dostarczając nam powodów do radości i dumy.


Panie Rafale, dziękujemy!
Senioralna Szkoła Wolontariatu
Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia mieszkające na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w SENIORALNEJ SZKOLE WOLONTARIATU.

Jeśli jesteś aktywną osobą? Lubisz działać? Chcesz coś zmienić?
Zgłoś się! Przygotuj się z nami do nowej przygody jaką jest wolontariat!
Senioralna Szkoła Wolontariatu - Zaproszenie
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin

Informacja Wójta Gminy Raciechowice - kotły
Informacja Wójta Gminy Raciechowice


W związku z małym zainteresowaniem mieszkańców gminy wymianą kotłów centralnego ogrzewania Gmina Raciechowice nie aplikowała o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dotyczącego poddziałania 4.4.3, w którym dofinansowanie przeznaczone jest na realizację typu projektu: 'wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych (paliwa stałe)'
Podczas rozprowadzania nakazów płatniczych za podatek rolny i od nieruchomości Sołtysi otrzymali ankiety dotyczące budynków jednorodzinnych. Z udostępnionych 1500 szt. ankiet do Urzędu Gminy wróciło 59 szt. co daje 3,93%. W tych 59 szt. złożonych ankietach tylko 14 osób deklarowało wymianę pieca. Kolejny nabór na w/wym. działanie przewidziany jest w roku 2019. Jeżeli będzie zainteresowanie mieszkańców Gmina wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie.

(-) Marek Gabzdyl
Wójt Gminy

Strategia Rozwoju Lokalnego
Zawiadomienie wraz z harmonogramem naborów, dotyczące Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 realizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa.

Zawiadomienie
Harmonogram naborów
Podaj stan wodomierza przez internet
Zapraszamy Państwa do skorzystania z nowej usługi jaką jest możliwość podawania odczytów wodomierza przez internet – bezpłatnie, bez wychodzenia z domu, prosto i wygodnie.

Link do formularza znajduje się po lewej stronie strony głównej. Po wejściu należy uzupełnić wymagane dane, kliknąć filtr antyspamowy, który może nas poprosić o kliknięcie kilku zdjęć z wybranej kategorii, a następnie zatwierdzamy wysłanie odczytu przyciskiem 'Wyślij'.

Jeśli wszystko poszło prawidłowo na dole ekranu ukaże się wiadomość: 'Dziękujemy za podanie odczytu. Jeśli po po upływie jednego tygodnia faktura dotycząca odczytu nie zostanie dostarczona, prosimy o kontakt telefoniczny (12) 37 25 235.'

Jeśli w formularzu podaliśmy swój adres e-mail, w krótkim czasie przyjdzie na niego potwierdzenie otrzymania odczytu przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Raciechowice Sp. z o.o. i informacja o wystawieniu faktury.

Bezpośredni link do formularza: http://pukraciechowice.pl/podaj-stan-wodomierza/
Informacja - 500+

Od 1 kwietnia 2016 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciechowicach przyjmuje wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego “500 +” w siedzibie Ośrodka – 32-415 Raciechowice 277 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Wnioski do pobrania w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i na stronie 500 +

Strategia Kultury Gminy Raciechowice - ankieta

W związku z tworzeniem Strategii Kultury Gminy Raciechowice prosimy o wypełnienie ankiety:

Ankieta badawcza związana z opracowaniem strategii działania w zakresie kultury na terenie Gminy Raciechowice
Badanie realizowane jest w ramach projektu „Polis Kultury” finansowanego ze środków programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Ankieta jest w całości anonimowa. Jej wypełnienie zajmie tylko około 10 minut!

Link do ankiety
Rodzina 500 plus - najważniejsze informacje

Od kwietnia br. rodzice otrzymają po 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a rodziny o dochodach niższych niż 800 zł netto na osobę w rodzinie (lub 1 200 zł w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym) także na pierwsze dziecko. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało do ukończenia 18 roku życia dziecka. Program 500 plus nie przewiduje górnego progu dochodowego. Będą mogły więc z niego skorzystać także osoby zamożne.

Wnioski do programu „Rodzina 500 plus” będzie można składać od 1 kwietnia br. Będą na to trzy miesiące czyli okres od 1 kwietnia do końca czerwca, dzięki temu uda się uniknąć kolejek i zapewniona będzie płynność wypłat. Jeśli wniosek zostanie złożony w tym okresie to rodzice dostaną wyrównanie świadczeń wstecz - od 1 kwietnia.

W przypadku złożenia wniosku w lipcu i kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Realizatorem Programu Rodzina 500 plus na terenie gminy Raciechowice będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciechowicach (tel.: 12 37 25 211, 12 37 25 241, 12 37 25 242), który realizuje również zadania z zakresu świadczeń rodzinnych.

Więcej informacji...

Nie musisz iść do urzędu skarbowego po zaświadczenie o dochodach
Administracja Podatkowa

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że osoby, które ubiegają się o przyznanie świadczeń społecznych oraz wnioskują o wsparcie finansowe w ramach programu Rodzina 500+ nie muszą już osobiście składać wniosków i odbierać zaświadczeń o wysokości dochodów ze swoich urzędów skarbowych. Dane te udostępniane są ośrodkom pomocy społecznej bezpośrednio z systemu informatycznego Administracji Podatkowej.

1 stycznia 2016 r. Ministerstwo Finansów, we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło usługę polegającą na automatycznym udostępnianiu ośrodkom pomocy społecznej informacji o dochodach osób ubiegających się o świadczenia rodzinne, wychowawcze i alimentacyjne. W tym również o świadczenia w ramach Programu Rodzina 500+. Nowa usługa umożliwia bezpośrednie otrzymanie informacji o wysokości dochodów podatników, składek na ubezpieczenia społeczne i podatku należnego podatników wnioskujących o świadczenia społeczne poprzez aplikację Emp@tia.

Szczegółowe informacje do pobrania

Informacja o usłudze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR
Bezpłatne usuwanie eternitu - ostatni rok!

Urząd Gminy w Raciechowicach informuje mieszkańców, że rok 2016 jest ostatnim rokiem, w którym realizowany jest bezpłatny program usuwania wyrobów azbestowych (eternit).
Zainteresowanych mieszkańców gminy prosimy o składanie wniosków w Urzędzie Gminy.

(-) Marek Gabzdyl
Wójt Gminy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego na platformie ePUAP
Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego na platformie ePUAP

Informujemy, że w Urzędzie Gminy Raciechowice funkcjonuje Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego na platformie ePUAP, wszystkich Państwa zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie daje korzystanie z niego.

Punkt znajduje się na parterze budynku Urzędu Gminy, w pokoju nr 4 - został on oznakowany stosownymi tablicami. Przypominamy, że posiadanie potwierdzonego profilu zaufanego pozwala na załatwianie spraw drogą elektroniczną bez cyfrowego podpisu kwalifikowanego.

Uwaga - ważna informacja

Urząd Gminy Raciechowice na podstawie Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządkach w gminach (z późniejszymi zmianami) Art. 6m. ust.2, który otrzymał brzmienie:

„W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana”

zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców, którzy nie zaktualizowali danych na deklaracjach za gospodarowanie odpadami komunalnymi dot. zmniejszenia liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość (np. śmierć osoby, która zamieszkiwała a była zgłoszona w deklaracji) lub zwiększenia liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość (np. urodzenie się dziecka) o zgłoszenie się do pokoju nr 23 w godzinach 7.30 – 15.30 w celu zaktualizowania deklaracji.

Ogłoszenie Kierownika GOPS w Raciechowicach

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciechowicach informuje, że od dnia 1 września 2014 r. zmieniają się godziny przyjmowania klientów:

poniedziałek – środa: 8:00 - 12:00
czwartek – piątek: 12:00 - 15:00

Prosimy o przestrzeganie ww. godzin urzędowania i przyjmowania klientów. Za utrudnienia wynikłe ze zmiany godzin urzędowania, przepraszamy.

Komunikat w sprawie porozumień na umieszczenie infrastruktury WOD-KAN
Do mieszkańców Gminy Raciechowice

Wójt Gminy Raciechowice, informuje że w celu uregulowania gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Raciechowice , złożono wniosek aplikacyjny do programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko OŚ Priorytetowa: Gospodarka wodno – ściekowa”. Celem w/w programu jest stworzenie dokumentacji projektowej wodociągów i kanalizacji oraz sieci magistralnej – przesyłowej.
Wymienione zadania realizuje firma HYDROSAN Sp. z o.o. , z siedzibą: 44-101 Gliwice ul. H. Sienkiewicza 10. Pracownicy wspomnianej firmy posiadają stosowne upoważnienia do podpisywania porozumień na umieszczenie infrastruktury (sieci wod-kan) na terenach działek prywatnych. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Raciechowice Sp. z o.o. oraz pod nr. tel 12 37 25 205.

(-) Marek Gabzdyl
Wójt Gminy

HODOWCO drobiu i innych ptaków PAMIĘTAJ
RolnictwoZgodnie z § 1.1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy (Dz. U. z 2016r. poz. 2091) posiadacz drobiu lub innych ptaków zobowiązany jest między innymi:

- zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii miejsce, w którym je utrzymuje
- utrzymywać drób i ptaki w zamkniętych obiektach lub innych miejscach w sposób uniemożliwiający kontakt ich z ptakami dzikimi
- utrzymywać drób w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych do których mają dostęp dzikie ptaki
- karmić i poić drób i ptaki utrzymywane w niewoli w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami
- wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściami i wyjściami z budynków gdzie utrzymywany jest drób

Dokumenty do pobrania:

- Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

- Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii ws. rozpropagowania informacji na terenie gminy

- Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii ws. przekazania ulotki informacyjnej

- Ulotka przekazana przez Powiatowego Lekarza Weterynarii ws. obowiązków posiadaczy drobiu oraz innych ptaków

- Formularz do wypełnienia - ZGŁOSZENIE miejsc utrzymywania drobiu i/lub innych ptaków
Badanie serca na terenie gminy Raciechowice
Wydarzenia
Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)
Edukacja
Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy
Urząd

Informujemy, że na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym/ Dz.U. z 2013r., poz. 594 t.j. / - zwołuję sesję Rady Gminy Raciechowice na dzień


27 lutego 2017 r. o godz. 9-tej (poniedziałek)
w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czasławiu
Ptasia grypa - rekompensaty dla rolników

Agencja wypłaci rekompensaty dla rolników poszkodowanych w wyniku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

Wnioski można składać w Biurach Powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego od 1 do 28 lutego 2017 r.

Formularz wniosku udostępniony jest na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl) oraz w Biurach Powiatowych ARiMR.

Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny
Projekty

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania formularzy rekrutacyjnych do projektu Dobry Czas na Biznes. Nabór będzie prowadzony od 6 do 28 lutego 2017 r.

Uczestnicy projektu będą mogli uzyskać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej, skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa.
Zapraszamy do Powiatowego Punktu Informacyjnego w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 16.00.
Szczegóły na: www.marr.pl/dcbkrakow

Informacja KBW i PKW
Urząd
Konsultacje - ograniczenie emisji spalin

W dniu 6 grudnia rozpoczęły się konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, które potrwają do 5 stycznia 2017 roku.

Jednocześnie dla wszystkich zainteresowanych osobistym udziałem w konsultacjach zorganizowane zostało wysłuchanie publiczne. Otwarte spotkanie odbędzie się 4 stycznia 2017 r. o godzinie 16:00 w Centrum Kongresowym w auli na parterze budynku Wydziału Leśnego przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie.


Szczegółowe informacje na stronie:
http://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/
Wizyta norweskiego partnera
Gmina Raciechowice jako jedna ze zwycięskich 10 gmin otrzymała w ramach projektu „Polsko - norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu" dofinansowanie na opracowanie studium wykonalności dla dziewięciu obiektów użyteczności publicznej z terenu Gminy (4 szkoły; 2 ŚDS; 2 budynki urzędu, 1 dom kultury ), z określeniem optymalnych wariantów służących poprawie ich efektywności energetycznej.Szkolenie dla członków Gminnej Rady Seniorów
W dniu 14 grudnia br. w sali obrad UG w Raciechowicach odbyło się szkolenie dla członków Gminnej Rady Seniorów. Nasza Rada stanowiła jedną z zaledwie 7 rad z całej Polski wybranych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę" z Warszawy. Warsztaty prowadziła pani Sonia Szostak z Sieci Latających Animatorów. Podczas ćwiczeń nauczyliśmy się, jak przeprowadzić diagnozę potrzeb osób starszych oraz najważniejszej dla nas sprawy – jak definiować cele i określać strategię działań. W oparciu o analizę i posiadany potencjał wyznaczyliśmy zadania i cele działań Rady na najbliższy rok.

Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy
Urząd

Informujemy, że na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym/ Dz.U. z 2013r., poz. 594 t.j. / - zwołuję sesję Rady Gminy Raciechowice na dzień


29 grudnia 2016r.o godz. 9-tej (czwartek)
w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwapince
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Urząd Gminy
Raciechowice


32-415 Raciechowice 277

tel: (012) 37-25-201
fax: (012)37-25-200

wojt@raciechowice.pl

Wójt Gminy - Marek Gabzdyl:
tel. kom. 607 916 519

Numery rachunków bankowych
Polska - Słowacja
Ankieta 2017 - Informacja - Uchwała Antysmogowa
INFORMACJA - SOLARY I FOTOWOLTAIKA
fotowoltanika
PUK Raciechowice
PUK Raciechowice
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
Raciechowice Sp. z o.o.

32-415 Raciechowice 197
(Dawny budynek RSP)

www.pukraciechowice.pl

Menu


Strona główna
Oferta
Ceny i stawki opłat
Schemat organizacyjny
Druki do pobrania
Przetargi
Konkurs
Przetargi
Przetargi
Raciechowice - film
GOPS Raciechowice
Przetargi
Karta Dużej Rodziny
Przetargi
Gospodarka odpadami
Partnerstwo
Wybory i Referenda
PUK Raciechowice

Informacje dotyczące Wyborów i Referendów

Menu

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice- 28.02.2016 r.
Wybory Parlamentarne 2015
Referendum - 06.09.2015
Wybory ławników 2016 - 2019
Wybory do Izb Rolniczych 2015
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice 2015
Wybory Prezydenta RP 2015
Wybory Sołeckie 2015
Program usuwania azbestu
Certyfikat
Gmina Fairpaly 2009
BOK PGNiG

Usuwanie eternitu
Przetargi
Projekt PO IG 8.3
OBECNI w SIECI - Internet socjalny dla mieszkańców gminy Raciechowice
Beskid Wyspowy
Odkryj Beskid Wyspowy
Drogi
Przetargi
Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Paulina Hans-Bielut
Covenant of Mayors
Szkoła Muzyczna
Przetargi
Wybory Sołeckie 2013
Przetargi
Partnerstwo
Partnerstwo
Zobacz koniecznie
Beskid Art Deco
Beskid Art Deco
Fundusze Europejskie
Agencja Rynku Rolnego
Partnerstwo
Konsultacje Społeczne 2015
Przetargi