Strona Główna · Przetargi · Formularze i wnioski · Uchwały Rady Gminy · Szkoły ·
Biuletyn
BIP
Nawigacja
Strona Główna

Start
Gazetka Lokalna
Kategorie Aktualności

Urząd
Urząd Gminy
Przetargi
Przetargi - PUK Raciechowice
Konkursy
Deklaracje podatkowe
Formularze i wnioski
Rachunki bankowe
Nieruchomości - ogłoszenia różne
Zapytania ofertowe
Ogłoszenia i nabory
Rada Gminy
Uchwały Rady Gminy
Struktura Urzędu Gminy
Zarządzenia Wójta Gminy

Gmina
Położenie
Agroturystyka
Sadownictwo
Szkoły
Straż Pożarna
Parafie
Zabytki
Katalog Firm
Oferty Inwestycyjne
Ochrona Środowiska
Postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji celu publicznego
Postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

ŚDS
Informacje

GOPS
Ogłoszenia i nabory

Dodatki
Publikacje
Galerie Zdjęć
Download
Linki

Kontakt
Szukaj
Kontakt
Numery Telefonów
Adresy E-mail
Stop Przemocy
Stop Przemocy
Euroregion Tatry
Beskid Art Deco
Telewizja Powiatowa iTV
Przetargi
Fundacja ARTS
Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2019-09-17
0.76%
3,9412
0.34%
4,3410
0.38%
3,9649
0.56%
4,8882
Znajdź nas na Facebook'u
FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE – konkurs grantowy ogłoszony!
Operatorzy FIO Małopolska Lokalnie ogłaszają nabór do trzeciej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z terenu województwa małopolskiego. W ramach konkursu można ubiegać się o mikrodotację od 2.000 do 5.000 zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji. Nabór wniosków potrwa do 15 lutego 2016 r.

Wniosek o dotację mogą złożyć młode stażem organizacje pozarządowe lub trzy osoby tworzące grupę nieformalną, które chcą współpracować przy realizacji swojego przedsięwzięcia. Organizatorom zależy, aby pieniądze dotarły bezpośrednio do ludzi, którzy są najbardziej aktywni w swoich społecznościach i mają ciekawe pomysły. Konkurs ma wspierać ludzi, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W naszym regionie konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. Aby dowiedzieć się więcej o konkursie można skorzystać z spotkań informacyjnych:

26.01.2016 - Myślenice (14.00-16.00) Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach
02.02.2016 - Wiśniowa (14.00-16.00) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w WiśniowejProgram FIO Małopolska Lokalnie jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kurs językowy na Malcie
EdukacjaW 2014r wśród nauczycieli Szkoły Muzycznej w Czasławiu zrodził się pomysł napisania projektu Erasmus + KA1- Mobilność Edukacyjna. Zostaliśmy zakwalifikowani na listę rezerwową,
a z czasem otrzymaliśmy informację, że projekt ten może być zrealizowany. Dzięki dofinansowaniu Funduszu Europejskiego POWERSE, 7 osób ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Czasławiu miało możliwość uczestnictwa w wyżej wymienionym projekcie. Byli to: Pani Dyrektor – Beata Miętka oraz Joanna Miszke, Agata Piwowarczyk, Alina Melnik, Radosław Partyka, Arkadiusz Baran i Tomasz Polak. Celem projektu było rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Na realizację projektu wybrano szkołę językową Executive Training Institute w St.Julian na Malcie, która cieszy się bardzo dobrą opinią wśród kursantów. Posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu dzieci jak
i dorosłych. Kurs „Fluency &Language Development for Educational Staff „trwał od 3 do 14 sierpnia
i obejmował 42 godziny praktyk w języku angielskim.


Plan wywozu odpadów na 2016 r.
Gospodarka
Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Czasławiu szkolili się na Malcie!
W roku szkolnym 2013/2014 stworzyłyśmy projekt, który miał na celu wzmocnienie europejskiego wymiaru naszej szkoły poprzez uczestnictwo nauczycieli w szkoleniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ akcja KA1. Projekt był bardzo dobry i został wysoko oceniony, niestety z powodu braku środków został zakwalifikowany na listę rezerwową. Kiedy straciłyśmy już nadzieję na nasze maltańskie szkolenia -otrzymałyśmy informację, że możemy zrealizować nasz projekt w ramach programu PO WER SE. W ramach tego programu cztery nauczycielki Agnieszka Babiec, Grażyna Dudzik, Maria Dubiel i Katarzyna Sędzik-Czepiel uczestniczyły w szkoleniach językowych i metodyczno-komputerowych w St. Julian na Malcie. Szkolenie pani Sędzik- Czepiel odbywało się w maju, natomiast pozostałe nauczycielki szkoliły się w lipcu, w ubiegłe wakacje. Szkoła ETI Malta bardzo dbała o nas podczas całego pobytu- zorganizowano nasz transport z i na lotnisko, w ramach szkoleń zwiedziliśmy obecną stolicę wyspy Vallettę jak i poprzednią Rabat. Kursy językowe jak i kurs TIK zdecydowanie przerósł nasze oczekiwania. Szkoła ETI Malta dysponuje dobrze wyposażonymi i klimatyzowanymi salami ( co przy maltańskim upale jest bardzo ważne). Na kursie Technology Enchanced Learning nauczycielka języka angielskiego poznała wiele programów pomocnych w pracy nauczyciela, nauczyłam się prowadzić bloga, tworzyć stronę internetową, interaktywne quizy i wiele innych.

NOSIĆ TEATR W SOBIE - HAVING A THEATRE INSIDE
KulturaProgram ERASMUS + to program Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Umożliwia zagraniczną mobilność oraz wspiera partnerstwa pomiędzy szkołami średnimi i organizacjami non-profit na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy.
Projekt pt. NOSIĆ TEATR W SOBIE to próba wprowadzania innowacyjnych koncepcji teatralnych dla dzieci. Projekt trwa 01.09.2015r. – 31.08.2017r. Głównym Koordynatorem Projektu jest POLSKA i Samorządowe Przedszkole w Raciechowicach, projektem zarządzają Maria Sosnowska i Paulina Boczoń.

Partnerami projektu są:
CHORWACJA - Stowarzyszenie Mówców Chorwackich „Pričalica" - Virovitica, Croatia
TURCJA – Prywatna Szkoła Podstawowa i Średnia - Kayseri, Turkey
PORTUGALIA – Szkoła Podstawowa i Średnia- Gomes Teixeira, Armamar, Portugalia
BUŁGARIA - Miejskie Przedszkole „Svetulka” /340 dzieci/ - Shumen, Bulgaria
LITWA – Szkoła Podstawowa Specjalna – Kedainiai, Lithuania

Projekt zakłada 8 etapów, część działań została już zrealizowana :

1. WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK 2015 – Działania wstępne - partner z LITWY (konkurs na logo projektu, prezentacje placówek, wymiana doświadczeń teatralnych, wzajemne poznanie krajów i wymiana internetowa)
2. Listopad/ grudzień 2015 Styczeń 2016 – partner z CHORWACJI : TEMAT 1 – DRAMA
3. Luty/ marzec/ kwiecień 2016 – partner z TURCJI : TEMAT 2 – TEATR CIENI
4. Maj/ czerwiec/ lipiec 2016 - partner z BUŁGARII : TEMAT 3 – TEATR MUZYCZNY
5. Październik/ listopad/ grudzień 2016 – partner z PORTUGALII: TEMAT 4 PANTOMIMA
6. Styczeń /luty/ marzec 2017- partner z POLSKI: TEMAT 5 – TEATR WYOBRAŹNI i partner z LITWY TEMAT 6 – MITY I LEGENDY W TEATR DLA DZIECI .
7. Kwiecień/maj/ czerwiec 2017 – Publikacja książki pt. „The theatre is present inside of us the methods of implementation the innovative technics in theatrical education” (” Teatr jest obecny w nas-metody wdrażania innowacyjnych technik w edukacji teatralnej ").
8. Lipiec/ sierpień/2017- Ewaluacja , upowszechnienie - Podsumowanie projektu. Odpowiedzialny koordynator główny- Maria Sosnowska

Więcej zdjęć na Facebook Przedszkola w Raciechowicach oraz Facebook projektu HAVING A THEATRE INSIDE,

ZAPRASZAMY !


Badanie wzroku w Raciechowicach
ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU
I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO
(PROFILAKTYKA JASKRY I ZAĆMY)


W dniu: 13.01.2016r. w Ośrodku Zdrowia w Raciechowicach 140
w godzinach od 11:00 do 13:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy
Zapisy telefonicznie (12)271-50-15
Koszt badania ostrości wzroku – koszt 5 zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – koszt 10 zł
Zapisy prowadzone będą do dnia 13.01.2016r.
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację
okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy
OKO – LUX Sp. z o.o.

Zgrajmy się - inicjatywy sportowe dla aktywnego społeczeństwa
SportGrodzisko Raciechowice
Zgrajmy się - inicjatywy sportowe dla aktywnego społeczeństwa

Dobiega końca projekt realizowany przez LKS Grodzisko "Zgrajmy się - inicjatywy sportowe dla aktywnego społeczeństwa". Projekt realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
W ramach programu upowszechniającego kulturę fizyczną mieszkańcy gminy, dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w wielu cennych inicjatywach. Systematyczne zajęcia cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zajęcia na basenie, aerobik, czy zajęcia ogólnorozwojowe miały najwyższą frekwencją. Dzięki dofinansowaniu z MPiPS najmłodsi zawodnicy klubu mogli uczestniczyć w obozie sportowym. Było to nie lada wyzwania dla najmłodszych dzieci zwłaszcza tych 5- 6 letnich. Nie zabrakło również imprez integracyjnych, turniejów sportowych.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się uzyskać dofinansowanie na nasze działania. Tegoroczne inicjatywy pokazały, że wśród mieszkańców jest duże zainteresowanie działaniami sportowymi - podkreśla prezes Grodziska Raciechowice.

Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy
Urząd

Informujemy, że na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym/ Dz.U. z 2013r., poz. 594 t.j. / - zwołuję nadzwyczajną sesję Rady Gminy Raciechowice na dzień


29 grudnia 2015r.o godz. 9-tej (wtorek)
w budynku świetlicy w Mierzniu
Uczymy się angielskiego inaczej
Edukacja


W szkole podstawowej im. M. Kopernika w Czasławiu zakończył się już drugi projekt realizowany w ramach Programu English Teaching. Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Bezpłatne szkolenia dla młodzieży 16-25 lat.
Projekty
Ruszyła rekrutacja do projektu wspartego przez
State Street Foundation.

Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS zaprasza młodzież w wieku 16-25 lat do udziału w projekcie pt. Nasz Start z Fundacją ARTS i State Street. Projekt obejmuje kilka modułów bezpłatnych zajęć m.in. angielski, grafikę, autoprezentację, savoir-vivre, spotkania networkingowe.

Aby nauczyć się języka nie trzeba jechać do Krakowa czy Londynu. Wystarczy skorzystać z możliwości i wziąć udział w bezpłatnych kursach organizowanych przez Fundację ARTS. Warsztaty języka angielskiego prowadzone będą przez szkołę językową z Myślenic.

Ambitne drużyny dziecięce Grodziska
SportMłodzieżowe i dziecięce drużyny piłkarskie Grodziska Raciechowice to doskonały przykład na to jak przyjemnie i pożytecznie zagospodarować czas dzieciom. Obecnie w tych właśnie drużynach trenuje ok. 70 dzieci.

Runda jesienna
Młodziki czyli najstarsza z drużyn dziecięcych rundę jesienną zakończyła na 2 miejscu w tabeli ze stratą 2 pkt. do lidera ligi Dalinu Myślenice. Ta pozycja to wynik przegranego pierwszego meczu sezonu z Pcimianką (0:1) oraz remisu z Gościbią Sułkowice (2:2). Tak małe różnice w tabeli tym bardziej mobilizują zawodników do ciężkiej pracy w okresie zimowym. Warto jednak podkreślić, że w bezpośrednim spotkaniu Grodziska z liderem – Dalinem lepsza okazała się nasza drużyna 3: 1.

Strona 6 z 88 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Kontakt
Urząd Gminy
Raciechowice


32-415 Raciechowice 277

tel: (012) 37-25-201
fax: (012)37-25-200

wojt@raciechowice.pl

Wójt Gminy - Marek Gabzdyl:
tel. kom. 607 916 519

Numery rachunków bankowych
Polska - Słowacja
Ankieta 2017 - Informacja - Uchwała Antysmogowa
INFORMACJA - SOLARY I FOTOWOLTAIKA
fotowoltanika
PUK Raciechowice
PUK Raciechowice
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
Raciechowice Sp. z o.o.

32-415 Raciechowice 197
(Dawny budynek RSP)

www.pukraciechowice.pl

Menu


Strona główna
Oferta
Ceny i stawki opłat
Schemat organizacyjny
Druki do pobrania
Przetargi
Konkurs
Przetargi
Przetargi
Raciechowice - film
GOPS Raciechowice
Przetargi
Karta Dużej Rodziny
Przetargi
Gospodarka odpadami
Partnerstwo
Wybory i Referenda
PUK Raciechowice

Informacje dotyczące Wyborów i Referendów

Menu

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice- 28.02.2016 r.
Wybory Parlamentarne 2015
Referendum - 06.09.2015
Wybory ławników 2016 - 2019
Wybory do Izb Rolniczych 2015
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Raciechowice 2015
Wybory Prezydenta RP 2015
Wybory Sołeckie 2015
Program usuwania azbestu
Certyfikat
Gmina Fairpaly 2009
BOK PGNiG

Usuwanie eternitu
Przetargi
Projekt PO IG 8.3
OBECNI w SIECI - Internet socjalny dla mieszkańców gminy Raciechowice
Beskid Wyspowy
Odkryj Beskid Wyspowy
Drogi
Przetargi
Kancelaria Radcy Prawnego
Kancelaria Radcy Prawnego Paulina Hans-Bielut
Covenant of Mayors
Szkoła Muzyczna
Przetargi
Wybory Sołeckie 2013
Przetargi
Partnerstwo
Partnerstwo
Zobacz koniecznie
Beskid Art Deco
Beskid Art Deco
Fundusze Europejskie
Agencja Rynku Rolnego
Partnerstwo
Konsultacje Społeczne 2015
Przetargi